1 grudnia 2017r, - „Nie pal przy mnie, proszę”

Utworzono dnia 12.12.2017

W naszej szkole od grudnia realizowany jest program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III  pod takim właśnie tytułem. Inicjatorem działań jest Państwowa Inspekcja Sanitarna we współpracy z resortem edukacji. Program ma charakter profilaktyczny i ma na celu uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie, a przede wszystkim wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności  radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej w wymiarze 7 godzin.

Pierwszym etapem zajęć było spotkanie z panią pielęgniarką w naszym ośrodku zdrowia i pogadanka nt sposobów dbania o swoje zdrowie, jak również postępowania w czasie choroby. Zajęcia w klasie II i III odbywają się przy pomocy metod aktywizujących i dostosowane są do poziomu percepcji dzieci. Uczniowie zapoznali się już z wiewiórką WIKI, która towarzyszy im w czasie zajęć. Oprócz malowanek, układania puzzli, dzieci dyskutują, poszukując sposobów na zdrowy styl życia. Prezentują własne nawyki żywieniowe  a następnie konfrontują to z zawartością i składem na opakowaniu różnych produktów, które okazują się być nie zawsze zdrowe. Na przykładzie wiewiórki WIKI uczniowie poznają przyczyny przeziębienia, skutki wypadku, skaleczenia oraz sposoby radzenia sobie z takimi sytuacjami w życiu. Zdobywają wiedzę nt szkodliwości palenia papierosów zarówno dla palacza jak tez dla osób przebywających w otoczeniu. Uczą się właściwych sposobów reagowania i dbania o własne zdrowie.

Barbara Partyka

"Nie pal przy mnie, proszę"

Utworzono dnia 12.12.2017, 17:32

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.