10 kwietnia 2018r. - 8. rocznica katastrofy smoleńskiej

Utworzono dnia 10.04.2018

Osiem lat temu, 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku rozbił się samolot Tu - 154 M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród 96 osób, na pokładzie znajdował się także nasz Rodak - gen. Bronisław Kwiatkowski.

Dziś z okazji 8. rocznicy katastrofy uczciliśmy pamięć poległych uczestnicząc we mszy św., którą odprawił ks. proboszcz W. Dopart. Jako chrześcijanie ofiarowaliśmy zmarłym modlitwę oraz pamięć o nich. Następnie, wraz z pocztami sztandarowymi naszej szkoły i Ochotniczej Straży Pożarnej, przeszliśmy przed pomnik Patrona. Delegacje przedstawicieli szkoły, włodarzy wsi i strażaków złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. W krótkiej akademii uczniowie przypomnieli piękną kartę życia gen. B. Kwiatkowskiego oraz oddali hołd wszystkim ofiarom smoleńskiej katastrofy.
     Cześć Ich pamięci!
Bożena Smolak

Utworzono dnia 10.04.2018, 17:14

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.