11 kwietnia 2018r. - Sposoby zmniejszania opłat domowych

Utworzono dnia 15.04.2018

Wszyscy codziennie używamy wody, gazu, energii elektrycznej czy energii cieplnej. Oszczędne go­spodarowanie tymi zasobami jest ważne,nie tylko ze względu na rosnące coraz szybciej opłaty, ale także dlatego,że należy dbać o środowisko naturalne.

W ramach zajęć z  techniki uczniowie klasy piątej przygotowali projekt „Sposoby zmniejszania opłat domowych”. Celem grup projektowych było zaproponowanie sposobów zmniejszania wydat­ków na media, które obciążają budżet rodzinny. Uczniowie współpracowali  w dwu- lub trzyosobo­wych grupach,opracowywali plan pracy, dokonywali jej podziału pomiędzy członków zespołu, de­cydowali o sposobie prezentacji.

Dwie wyróżniające się prezentacje zostały przedstawione podczas godziny wychowawczej dla klas I-VII. Swoją pracę zaprezentowały zespoły w składzie: Klaudia Halejcio, Julia Sudoł, Jakub Boguń oraz Wiktoria Gola i Julia Sito. Obie grupy przedstawiły humorystyczne scenki z życia codziennego. Była to ciekawa lekcja ekologii dla młodszych i starszych.

Jeżeli chcesz obejrzeć fragment lekcji kliknij w link lekcja wychowawcza

Gratulujemy pomysłów!

Ewa Gromek