12 marca 2018r. -Dzień Matematyki

Utworzono dnia 11.03.2018

12 marca 2018r.  uczniowie z klas 4-7 już od samego rana świętowali Ogólnopolski Dzień Matematyki.  Podzieleni nat rzyosobowe drużyny brali udział w grach i zabawach matematycznych.

Celem działań było udowodnienie, że rozwiązywanie zadań może sprawiać przyjemność i być świetną zabawą. Otwarte umysły i chęć do zabawy sprawiły, że wszystkie zespoły bardzo zaangażowały się do pracy i, co ważniejsze, robiły to z wielką ochotą.  Każdy uczestnik turnieju matematycznego otrzymał  dyplom czynnego udziału.

Nietypowa lekcja matematyki świetnie wpisała się w realizację projektu „Kompetencje kluczowe - kształcimy aktywnie” realizowanego przez uczniów klas 4-6. Pokazała, że ta „Królowa nauk” obecna jest w życiu każdego człowieka i nie musi być obowiązkiem, lecz przyjemnością.

W tym dniu odbyła się również ustna część Szkolnego Konkursu Matematycznego "1 z 10",  będąca jednocześnie eliminacjami do Powiatowego Konkursu Matematycznego "1 z 10" o tytuł "Mistrza Logicznego Myślenia".

W tym roku "Szkolnym  Mistrzem Logicznego Myślenia 2018" została uczennica klasy V - Klaudia Halejcio.

Laureatce gratulujemy!!!

Bogusława Kozak