15 listopada 2017r. - Wizyta w bibliotece wiejskiej

Utworzono dnia 21.11.2017

W ramach rozpoczętego cyklu lekcji bibliotecznych uczniowie  naszej szkoły klas I – III wraz z wychowawcami, w dniu 15 listopada  2017 r. udali się z wizytą do biblioteki wiejskiej w Mazurach. Pani bibliotekarka Teresa Kwiecień  okazała się być dobrym przewodnikiem oprowadzającym po zasobach biblioteki. Także instruktorem pokazującym  w jaki sposób z niej korzystać. Zaprezentowała sposoby katalogowania książek, udostępniania ich czytelnikom, w tym  posługiwanie się kartą czytelnika. Dużą atrakcją okazało się wspólne czytanie wybranych bajek. Nie mniejszą było też oglądanie ilustracji.

Na koniec pani bibliotekarka zachęcała wszystkich uczniów do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki. Szczególnie do zakładania kart czytelnika. Zapraszała również do wizyt z rodzicami, którzy dysponują danymi niezbędnymi do założenia wyżej wymienionych kart.

W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania pani Teresie Kwiecień, za bardzo miłe przyjęcie, za cierpliwość i wyrozumiałość.

Danuta Popek

Wizyta w bibliotece wiejskiej