16 października 2018r. - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 18.10.2018

W Szkole Podstawowej im. Gen. Bronisława Kwiatkowskiego w Mazurach został zorganizowany Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. „Co się stanie na Leśnej Polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Czytały zaproszone osoby pracujące w szkole lub współpracujące z naszą placówką. Były to: pani bibliotekarka, pani higienistka szkolna, pani pracująca w kuchni i nauczycielka przedmiotów artystycznych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem słuchały przygód sowy Zosi, bobra Borysa, i lisa Lucka. Spotkanie było również okazją aby porozmawiać o udzielaniu pierwszej pomocy na przykładzie bobra Borysa. Słuchaniu pięknego czytania towarzyszyły lubiane przez dzieci słodziaki, które równie chętnie były malowane w dalszej części spotkania.

Jeśli nauce towarzyszy zabawa to lekcja długo pozostaje w pamięci najmłodszych.

Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 18.10.2018, 11:47