17 grudnia 2017 r. - II miejsce na Festiwalu Mowy Lasowiackiej w Cmolasie

Utworzono dnia 18.12.2017

Uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w kategorii prezentacji konkursowych na Festiwalu Mowy Lasowiackiej  w Cmolasie. Pisze o tym Pani Halina Indyk - dyr GOKSiR-u w Raniżowie, której serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa pod naszym adresem oraz za życzliwą pomoc przy organizacji wyjazdów do Cmolasu.

W dniu 5 grudnia 2017 r. w Samorządowy Ośrodku Kultury w Cmolasie, po raz siódmy odbyły się eliminacje konkursowe „Festiwalu Mowy Lasowickiej”. Tematem konkursu było twórcze zaprezentowanie gwary lasowiackiej, typowej dla mieszkańców zamieszkujących tereny dawnej Puszczy Sandomierskiej. Do konkursu zgłoszonych zostało 17 prezentacji. Wśród nich w formach teatralnych, w kategorii klas IV-VI, zaprezentowały się dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Mazurach z widowiskiem „Szczodraki”, za które otrzymały II miejsce.
W dniu 17 grudnia w Sali widowiskowej SOK w Cmolasie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz prezentacje laureatów konkursu. Opiekunowi grupy Pani Bożenie Smolak oraz dzieciom, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w krzewieniu kultury lasowiackiej.

Więej informacji można znaleźć na stronie http://sok.cmolas.org/

GOKSiR

Gala finałowa

Utworzono dnia 18.12.2017, 19:16

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.