18 marca 2019r. - Dzień Matematyki 2019

Utworzono dnia 14.03.2019

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki. Matematyka przecież może być przyjemna i dawać radość.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się - w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.

Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Zwłaszcza tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Uczniowie naszej szkoły również obchodzili Dzień Matematyki. W tym roku hasłem przewodnim jest „Matematyka dzika”, a więc pytania związane (luźno) z dziką przyrodą w Polsce. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie włączyli się do zabawy pokazując, że ta „Królowa nauk” obecna jest w życiu każdego człowieka i nie musi być obowiązkiem, lecz przyjemnością.

Dodatkowo w tym dniu odbył się Konkurs Matematyczny„1 z 10” o tytuł „Szkolnego Mistrza Logicznego Myślenia”. Dziesięciu uczniów z klas IV-VII walczyło o ten tytuł, który zdobyła Klaudia Szot.  Laureatce gratulujemy!!!

Dzień Matematyki 2019

Utworzono dnia 19.03.2019, 11:19