22 listopada 2017r. - Wywiadówka szkolna

Utworzono dnia 24.11.2017

Dyrektor szkoły mgr Renata Zawartka serdecznie powitała przybyłych na wywiadówkę rodziców uczniów klas I-VII oraz przedstawiła  porządek zebrania. Podkreśliła, że w wychowaniu dzieci i młodzieży, oprócz rodziny, bierze udział również szkoła. Dlatego też w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów zaprosiła p. B. Nycek z SANEPID-u w Kolbuszowej, która uświadomiła rodzicom, czym są tzw. dopalacze. Po te substancje psychoaktywne sięgają coraz młodsze osoby nieświadome zagrożeń, jakie one niosą dla zdrowia i psychiki, stąd tak ważne jest zauważenie tego w porę.

Po prelekcji głos zabrał ks. D. Żelazko, który podkreślił rolę rodziny w kształtowaniu właściwych postaw dziecka. To rodzina bowiem zaspokaja potrzeby biologiczne, psychiczne, duchowe i materialne dziecka, dlatego bardzo ważne są właściwe relacje między jej członkami oparte na fundamencie wiary chrześcijańskiej. Zaznaczył również w związku z tzw. „andrzejkami”, że nauka kościoła negatywnie odnosi się do wszelkich wróżb, zabobonów, itp. Zaproponował inne, ciekawsze formy wspólnej zabawy połączonej z nauką.

Następnie p. Dyrektor przedstawiła sukcesy, jakie odnieśli nasi uczniowie w dotychczasowych konkursach międzypowiatowych oraz poprosiła by uczestniczki jednego z nich – Beata Sondej i D. Wielgosz z kl. VII  zaprezentowały obecnym swoją konkursową pracę multimedialną, poświęconą prezydentowi W. Raczkiewiczowi. Po brawach, które otrzymały od zebranych, rodzice udali się na indywidualne rozmowy z wychowawcami.

Bożena Smolak

Spotkanie z rodzicami