23 listopada 2017r. – Uczniowie klas I-III z Woli Raniżowskiej z wizytą w naszej szkole

Utworzono dnia 24.11.2017

W czwartek, 23 listopada gościliśmy uczniów klas I-III wraz z wychowawcami ze szkoły w Woli Raniżowskiej. Cieszymy się, że odwiedzając najbliższe  miejsca pamięci, zawitali właśnie do nas. Tutaj mogli obejrzeć Izbę Pamięci poświęconą patronowi szkoły- gen. Bronisławowi Kwiatkowskiemu oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem Patrona. Wszyscy uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli tablicę ufundowaną przez dzieci szkolne w 1928r., a upamiętniającą X  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poznali  także twórców parafii i budowniczych mazurskiego kościoła, który wzniesiony został podczas II wojny światowej, co jest ewenementem na skalę światową.

Zdobytej wiedzy towarzyszyła zabawa, w czasie której mogli wykazać się znajomością historii oraz przedmiotów artystycznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom i opiekunom za wizytę i zapraszamy ponownie.

Utworzono dnia 24.11.2017, 12:08