25 maja 2018r .- Lekcja geografii na rowerze!!!

Utworzono dnia 25.05.2018

25 maja 2018 r. my- uczniowie klasy siódmej przesiedliśmy się z krzesła szkolnego na siodełko roweru, założyliśmy kaski, wyjęliśmy mapę i ruszyliśmy wytyczoną wcześniej drogą. Naszym celem było poznanie najbliższej i nieco dalszej okolicy: krajobrazu, sieci rzecznej, roślinności i kolejnych miejscowości. Po Mazurach była Turka, Posuchy, Poręby Wolskie, Morgi i Korczowiska. Pogoda była piękna, widoki jeszcze piękniejsze, a tempo jazdy bardzo szybkie - omal nie zgubiliśmy nauczyciela. Na chwilę odpoczynku pozwoliliśmy sobie dopiero w zagrodzie "Wolna Sobota". Tu w mini - zoo obserwowaliśmy życie papug, pawi, owiec kameruńskich, danieli i białych jeleni. Później korzystając z mapy i niestety trochę błądząc wśród leśnych dróg dojechaliśmy do Morgów. W planie mieliśmy ścieżkę przyrodniczą i aleję dębów(pomniki przyrody). Lecz awaria roweru pokrzyżowała nasze plany, musieliśmy wrócić do domu. Ale na tę niedokończoną lekcję jeszcze raz pojedziemy ....

Wycieczka rowerowa

Utworzono dnia 26.05.2018, 17:35