26 kwietnia 2018r. - Świętujemy majowe rocznice

Utworzono dnia 26.04.2018

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku oraz miesiąc  w  którym przypadają ważne dla wszystkich Polaków rocznice związane z historią Polski: 2 maja - Święto Flagi Narodowej, 3 Maja - Święto Konstytucji oraz 5 maja - dzień urodzin Patrona mazurskiej szkoły.

Nasza placówka oświatowa włączyla się w ich obchody prezentując 25 kwietnia 2018r. montaż słowno - muzyczny nawiązujący do majowych świąt. W sugestywnym i skłaniajacym do refleksji programie artystycznym uczniowie klas IV-VII przypomnieli postacie i okoliczności związane z uchwaleniem w 1791r. pierwszej w Europie konstytucji, historię polskich barw narodowych oraz nawiązali do postaci gen. Bronisława Kwiatkowskiego i wartości, które są wpisane w naszą narodową tożsamość - Bóg, Honor, Ojczyzna.

Bogatym i głebokim treściom historycznym towarzyszyły wiersze, muzyka, śpiew i taniec. Z pewnością na długo w pamięci widzów zapiszą się także prezentowane przez młodych wykonawców postacie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica oraz scena symbolicznego I rozbioru Polski przez Rosję, Prusy i Austrię.

Piękną część artystyczną uzupełnił quiz nawiązujący do prezentowanych wydarzeń historycznych, w którym wzięła udział publiczność.

Utworzono dnia 26.04.2018, 09:20