27 października 2017r. - Uroczystość ślubowania klasy pierwszej

Utworzono dnia 31.10.2017

Najważniejsze dla szkoły są dzieci. Dopiero potem nauczyciele i budynek. Dlatego na początku każdego roku szkolnego z radością witamy pierwszoklasistów. Tak było również i teraz. W dniu 27 października 2017 r. nasza szkoła wspólnie z rodzicami zorganizowała uroczystość ślubowania oraz pasowania na uczniów. Połączono ją  z pożegnaniem dwóch długoletnich pracowników szkoły – pani Marii Sobuś, Janiny Rosół oraz zatrudnionej na czas określony nauczycielki przedszkola pani Agnieszki Popek.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością - wójt Gminy Raniżów Władysław Grądziel, sołtys wsi Mazury Jan Adamczyk, były dyrektor mazurskiej szkoły Marek Wiącek z żoną Lucyną wieloletnią nauczycielką, ksiądz katecheta Dominik Żelazko. Przybyli też rodzice oraz krewni wszystkich pierwszoklasistów. Obecni byli również nauczyciele na czele z nową panią dyrektor Renatą Zawartka, uczniowie wszystkich klas i przedszkolaki.

Wspomnianym pracownikom szkoły i przedszkola podziękowano za długoletnią, rzetelną  pracę, po czym wręczono kwiaty i upominki. Następnie odbyła się druga część uroczystości. Rozpoczął ją występ artystyczny pierwszaków. Po nim wprowadzony został poczet sztandarowy szkoły. Uczniowie  z rękami skierowanymi w stronę sztandaru, z wielkim przejęciem powtórzyli za panią dyrektor tekst ślubowania. W dalszej kolejności odbyła się ceremonia pasowania na uczniów. Pani dyrektor kładąc na ramieniu każdego z nich okazałych rozmiarów ołówek wypowiadała formułkę: pasuję cię… na ucznia Szkoły Podstawowej im. gen. Bronisława Kwiatkowskiego w Mazurach. Przy tej okazji każdemu założyła na szyję okolicznościowy medal. Wychowawczyni klasy pierwszej Danuta Popek wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Natomiast pani Bogusława Kozak przekazała książeczki SKO z pierwszą symboliczną wpłatą. Przedstawiciele rodziców – panie Ewa Szot i Ewa Białas wręczyły  im rożki ze słodyczami i albumy na fotografie. Słowa zachęty do nauki, pracy nad sobą i bycia szlachetnym człowiekiem skierował do nowo pasowanych uczniów wójt naszej gminy. Przy tej okazji wręczył im ufundowane przez siebie prezenty. Po nim życzenia uczniom złożył sołtys wsi.

Ostatnią atrakcją uroczystości ślubowania był wspólny poczęstunek przygotowany dla dzieci przez rodziców.

Danuta Popek

Pasowanie uczniów