28 listopada 2017r. - Zabawy andrzejkowe w naszej szkole

Utworzono dnia 13.12.2017

Konkursem czytania rozpoczęły się tegoroczne „Andrzejki” w naszej szkole. Odbyły się one w dniu 28 listopada  2017 r. Brały w nim udział dzieci z klas  I – III. Miały one za zadanie wylosowanie dowolnej bajki, następnie przeczytanie wybranego fragmentu. Rolę jury pełnili wszyscy obecni na sali. Każdy z uczestników starał się wypaść jak najlepiej. Po dokonaniu oceny czytania przez wszystkich uczestników konkursu, pierwsze miejsce przyznano Przemkowi  Białasowi – uczniowi klasy I.  Dwa drugie miejsca uzyskały Amelka Rzeszutek z klasy II i Amelka Dziadura z klasy III. Dwa trzecie – Paweł Nowak z klasy II i Kacper Olszowy z klasy III. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczyła pani dyrektor R. Zawartka.

Następnym punktem  programu były zabawy różnego typu, przygotowane przez starszych kolegów z klasy VI. Polegały one m.in. na: układaniu wyrazów  z zawiązanymi oczyma, odpowiadaniu na pytania bez używania wyrazów „tak” i „nie”. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się również zabawy sportowe na sali gimnastycznej.

Zabawy andrzejkowe klas młodszych zakończyła kolacja, której główną atrakcją była pizza i muffinki upieczone przez rodziców, oraz krótka dyskoteka.

Nieco inny program andrzejkowy przygotowała klasa szósta dla uczniów starszych. Następnego dnia, czyli 30 listopada, bawiono się na dyskotece oraz  sali gimnastycznej. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy przy muzyce, wzorowane na obrzędach weselnych.  Zakończyły się, podobnie jak w dniu poprzednim, poczęstunkiem pizzą i muffinkami.

Wyrazy uznania i podziękowania należą się rodzicom, którzy chętnie podjęli się zorganizowania poczęstunku dla swoich pociech.

Danuta Popek

GALERIE: