4 marca 2019r. - Bohaterowie wyklęci - żołnierze niezłomni

Utworzono dnia 05.03.2019

4 marca 2019 r. (poniedziałek) podczas lekcji wychowawczej uczniowie klas od IV do VIII zaprezentowali przygotowane w zespołach klasowych w formie projektów informacje o polskich bohaterach, którzy po zakończeniu II wojny światowej stanęli w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego walcząc o prawo do życia w wolnej i suwerennej ojczyźnie.

Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością w tworzeniu prezentacji przedstawiając zebranym  sylwetki osób określanych mianem „żołnierzy wyklętych”, w tym także mieszkańców wsi Mazury. W przygotowanych materiałach wskazywali i jednocześnie podkreślali wartości i postawy, dzięki którym nasza ojczyzna przetrwała najtrudniejsze chwile dziejowe. Były deklamowane wiersze, śpiewane bądź też odtwarzane pieśni, odczytywane fragmenty życiorysów oraz prezentowane graficznie ujęte zagadnienia w postaci plakatów lub w formie prezentacji multimedialnej.

Wspominając sylwetki wybranych osób uczniowie w ten sposób złożyli hołd tysiącom Polaków i Polek, którzy cierpieli i ginęli za wolność. Była to szczególna i niezapomniana lekcja patriotyzmu.

Godzina wychowawcza

Utworzono dnia 05.03.2019, 09:08