7 stycznia 2018r. - Hej, kolęda, kolęda... - w mazurskiej szkole

Utworzono dnia 09.01.2018

Staropolski zwyczaj kolędowania przetrwał w niewiele zmienionej formie po dzień dzisiejszy. W Mazurach,  starej lasowiackiej wsi, tradycją jest wspólne kolędowanie z okazji święta "Trzech Króli". Tym razem na wspólnym kolędowaniu mieszkańcy Mazurów oraz wielu Gości zebrało się w mazurskiej szkole.

W muzyczną podróż mieszkańców wsi Mazury i okolic zabrali uczniowie naszej placówki oświatowej , Zespół Obrzędowy  „ Mazurzanie”,  kolędnicy misyjni z turoniem oraz utworzony na potrzeby koncertu chór męski.  Mali i duzi artyści zaprezentowali tradycyjne polskie, najbardziej znane, lubiane kolędy i pastorałki, nie zapominając przy tym o utworach mniej znanych, aczkolwiek równie mocno chwytających za serce.

Wspólne kolędowanie  było świetną okazją nie tylko do wspólnego spędzenia czasu, ale również do dostrzeżenia wielu wspaniałych muzycznych i wokalnych talentów wśród mazurskiej młodzieży.

Wszystkim Gościom i mieszkańcom Mazurów dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie.

By usłyszeć wybraną kolędę kliknij w tytuł:

Kolęda "Gdy się Chrystus rodzi"

Kolęda "Mizerna, cicha"

Kolęda "Był pastuszek bosy"

"Kolęda dla nieobecnych"

Kolęda "My też pastuszkowie"

Kolęda "Tryumfy Króla niebieskiego"

Kolęda "Wśród nocnej ciszy"

Piszą o nas również w tygodniku Korso kolbuszowskie

Hej, kolęda, kolęda...

Utworzono dnia 09.01.2018, 09:39