Tradycje świąteczne w konkursach

Utworzono dnia 04.04.2018

Tradycje  Świąt Wielkiej Nocy są  niezwykle piękne, bogate i barwne, dlatego zadaniem nas współcześnie żyjących jest przekazywanie ich następnym pokoleniom, aby przetrwały wiele lat. Doskonałą formą prezentacji polskich tradycji wielkanocnych są konkursy plastyczne organizowane przez naszą szkołę, gminę, czy powiat, w których uczniowie bardzo chętnie biorą udział. W wykonanie prac konkursowych angażują  się wówczas  całe rodziny, bo tylko w ten sposób  wiarygodnie przezuje się tradycje, sposoby wykonania i umacnia się więzi rodzinne  a  często i pokoleniowe.   Uczniowie naszej  szkoły w tym roku bardzo aktywnie zaangażowali się w udział w konkursach wykonując wiele prac w kategorii palm, pisanek, stroików czy kartek świątecznych.

W konkursie szkolnym na kartkę świąteczną w kategorii klas I-III osiągnięcia mają:

I miejsce -Julia Wilk

II miejsce-Maksymilian Tyburczy

III miejsce-Adam Marut

Wyróżnienia otrzymali:                                                                                                                                                                                                                                                          Halejcio Jakub, Białas Przemysław, Chmiel Mateusz, Matuła Bartłomiej, Gola Karolina, Aleksandra Olszowy, Szot Bartłomiej, Krzysztof Sito, Paweł Nowak, Amelia Dziadura- za udział.                                                                                                                                                                                                                                                       W kategorii klas  IV-VII  uczestniczyli także: Suska Karolina, Sito Karolina, Sudoł Julia, Bartłomiej Olszowy, Klaudia Halejcio

W konkursie na palmę wielkanocną w kategorii klas I-VII nagrodzono następujące osoby:

I miejsce-Kornelia Partyka

II miejsce-Anna Partyka

III miejsce-Karolina Suska

Wyróżnienie- Bartłomiej Matuła

W konkursie  uczestniczyli także: Jakub Halejcio i Szymon Marut

W konkursie na stroik, pisankę  nagrodzono:

I miejsce –Kornelia Partyka

II miejsce- Klaudia  Halejcio

III miejsce –Julia  Sudoł

Wyróżnienia otrzymały: Kinga Zimny i Anna Partyka

Wszystkie kartki wykonane przez uczniów klas młodszych zostały wysłane jako świąteczne życzenia do podopiecznych DPS w Górnie. Dyrekcja, pracownicy  i pacjenci  tejże placówki nam również przesłali życzenia  i podziękowania. Dziękujemy i gratulujemy  wszystkim którzy uczestniczyli w konkursach  i zapraszamy za rok.

Barbara Partyka

Tradycje świąteczne w konkursach