18 grudnia 2017r. - Szkolny Dzień Języków Obcych

Utworzono dnia 22.12.2017

Dnia 18 grudnia  odbył się  Dzień Języków Obcych,  który miał zainteresować uczniów kulturą innych krajów. Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali prezentacje  na temat „Wielka Brytania – co o niej wiemy?”,  gdzie zaprezentowali najważniejsze miejsca,  które się tam znajdują,  natomiast klasa VII przygotowała quiz na temat krajów niemieckojęzycznych,  w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV-VI. Odpowiadali oni na pytania do wcześniej przeczytanego przez klasę VII tekstu, a w nagrodę za poprawną odpowiedź otrzymywali muffinki –  przyniesione również przez klasę VII. Następnie czworo reprezentantów z  każdej klasy  przystąpiło do konkursów. Każda z konkurencji dotyczyła znajomości trzech języków: j. polskiego, j. angielskiego oraz j. niemieckiego. Grupy miały za zadanie, ułożyć z rozsypanki, to samo zdanie, w tych oto trzech językach, dopasować flagi państw niemiecko- i angielskojęzycznych do ich nazw,  ułożyć z puzzli flagi różnych państw oraz dopasować powiedzenia w trzech językach.

Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy VII, II miejsce zajęła klasa VI, natomiast miejsce III klasa IV. Serdecznie gratulujemy klasie VII. Chcemy również pogratulować klasie IV, która najkrócej uczy się j. angielskiego, a z j. niemieckim spotkała się dopiero w dniu języków obcych, a jednak swoją spostrzegawczością nie zostawali  w tyle za starszymi kolegami.

Monika Partyka, Tomasz Lis

Dzień Języków Obcych