19 lutego 2020r. - Dzień Nauki Polskiej

Utworzono dnia 14.02.2020

Dzień Nauki Polskiej to nowe święto państwowe, które obchodzimy 19 lutego. Tego dnia w 1473 roku urodził się w Toruniu wybitny polski astronom, matematyk, ekonomista, lekarz, duchowny – wszechstronny człowiek Renesansu – Mikołaj Kopernik.

Aby uczcić ten dzień w naszej szkole uczniowie klas IV-VIII przygotowali prezentacje dokonań wybitnych polskich naukowców. Wśród przedstawionych postaci znaleźli się: Maria Curie-Skłodowska, Mikołaj Kopernik, Ludwik Hirszweld, Jan Czochralski, Ignacy Łukasiewicz, Zygmunt Wróblewski, Karol Olszewski, Henryk Arctowski oraz Stefan Banach.

Podjęte działania miały na celu podkreślić dokonania polskich naukowców oraz zainspirować uczniów do pójścia w ich ślady.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Dnia Nauki Polskiej w naszej szkole.

Dzień Nauki Polskiej

Utworzono dnia 14.02.2020, 17:09