6 grudnia 2023r. - XXI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Utworzono dnia 11.12.2023
        6 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce odbył się XXI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, który poświęcony był piosenkom i pieśniom różnych narodów świata. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne i językowe w dwóch grupach wiekowych: kl. V-VI oraz VII-VIII, jak również w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.
Jury konkursowe, oceniając wykonawców utworów muzycznych, uwzględniało kryteria składające się na ogólny wyraz artystyczny: dobór repertuaru, poprawność językową śpiewanych tekstów, a także zaprezentowaną aranżację muzyczną.
Uczniowie naszej szkoły, przygotowani do konkursu przez p. Katarzynę Adamczyk, wykonali utwory w języku angielskim („Try everything” i „Riptide”). Ich interpretację wokalną, wzbudzającą wyraźne doznania estetyczne, docenili jurorzy przyznając uczniom tytuł laureata III miejsca (Klara Negrobar i Karol Białas – kl. V) oraz wyróżnienie (Aleksandra Olszowy – kl. VII).
????Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom. Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów

XXI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Utworzono dnia 11.12.2023, 09:42

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.