Grant „Aktywne popołudnia dzieci i młodzieży”

Utworzono dnia 21.06.2018

Od kwietnia 2018 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Mazury oraz przy współpracy nauczycieli realizowany był grant finansowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” pt.„ Aktywne popołudnia dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej im. Gen. Bronisława Kwiatkowskiego w Mazurach”. Projekt trwał od kwietnia do czerwca. Przeznaczony był dla dzieci aktywnych i chętnych, które chcą w sposób zgodny z zainteresowaniami spędzić swój wolny czas, odrywając się od komputerów czy komórek. Zajęcia odbywały się w 3 grupach:

-dwie grupy uczestników zajęć rekreacyjno-sportowych,w czasie których dzieci uczyły się różnych form aktywności ruchowej, kształtowały umiejętności organizowania i aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, przydatnego np. na wakacjach, jak również doskonaliły pozytywne cechy charakteru-bardzo przydatne  w grach i zabawach  zespołowych. Uczestnicy takich zajęć mieli możliwość ćwiczenia swoich umiejętności  na różnych boiskach i z innymi drużynami.

–trzecia grupa to uczestnicy zajęć artystycznych z elementami kulinarnymi,  w czasie których dzieci  rozwijały swoje zdolności manualne, estetyczne, a także uczyły się współpracy w grupie. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali plenerowe  prace plastyczne związane z najbliższym otoczeniem, wykonywali kwiaty z bibuły, papieru, laurki i kartki z życzeniami dla Rodziców, malowali na kamieniach, piekli i ozdabiali ciasteczka, wykonywali kompozycje ze zbiorów naturalnych czy przestrzenne prace z masy solnej. Udział w tego typu zajęciach dostarczał wszystkim wiele radości i satysfakcji z wykonanych prac, a rodzicom dumy   z osiągnięć  swoich pociech, gdyż prace prezentowane były podczas uroczystości Dnia Mamy i  Taty w naszej szkole.

O tym, że zajęcia bardzo podobały  się dzieciom świadczyły ich częste pytania - czy w przyszłym roku też tak będzie? Niech te słowa będą podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ich powstania.  Uśmiech dziecka i świadomość zrobienia czegoś dobrego to największa satysfakcja.

GALERIE:

rękodzieło artystyczne

zajęcia sportowe

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.